28/03/2024

Η ΟΜΑΔΑ ΒΟΛΛΕΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΟΥ ΑΟ ΑΝΟΙΞΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Αλλαγή στην κορυφή της βαθμολογίας στην Τοπική Κατηγορία 2 Γυναικών. Ήττα για το Κολλέγιο Ντερή και καθαρή νίκη για τον ΑΟ Άνοιξης σε ένα πρωτάθλημα με πολύ ενδιαφέρον και την πρώτη θέση να φαίνεται πως θα κριθεί στις λεπτομέρειες.

Με 3-2 ηττήθηκε το Κολλέγιο Ντερή από τον ΓΑΣ Χολαργού. Η ομάδα του Χολαργού, που κάνει τη δική της προσπάθεια να πλησιάσει την πέμπτη θέση, έκανε το καλύτερό της φετινό παιχνίδι. Παρά τα δύο πρώτα χαμένα σετ άλλαξε τη ροή του αγώνα και έκανε την ανατροπή. Μάλιστα, από το τρίτο σετ και μετά ο Χαλαργός είχε λύσεις σε όλα τα κομμάτια του παιχνιδιού και κυρίως τη σιγουριά και την πίστη για νίκη.

Ο ΑΟ Άνοιξης, από την άλλη, δε «στραβοπάτησε» και εκμεταλλεύτηκε την απώλεια βαθμών του Ντερή. Με 3-0 κόντρα στις Αμαζόνες Αχαρνών η ομάδα του Νίκου Σπανού αγχώθηκε στο πρώτο σετ αλλά ήταν εξαιρετική στα επόμενα δύο και πλέον με 41 βαθμούς προπορεύεται στη βαθμολογία.